1. Czerwiec to miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich. Dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki. Zmarłych ojców polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
3. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Niech wakacje będą błogosławionym czasem wypoczynku, ale także duchowego wzrostu.
4. Za tydzień przeżywać będziemy w naszej Parafii „Niedzielę Pielgrzymkową”. Będzie to dzień, w którym usłyszymy świadectwa o pielgrzymowania do Matki Bożej, będzie też możliwość złożenia naszych intencji modlitewnych, które zostaną zaniesione do Maryi Pani Jasnogórskiej oraz wsparcia ofiarą naszą Grupę Żółto – Niebieską.
5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Katarzyna Przybylska, zw. cyw., parafia tutejsza i Daniel Brzdąk, zw. cyw., parafia Konieczno – zapowiedź druga. Małgorzata Foltyn, panna, parafia tutejsza i Dawid Gęsikowski, kawaler, parafia tutejsza –– zapowiedź druga.
6. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli i ofiarę na kwiaty: Marcie Gołkowskiej, Jadwidze Góreckiej, Januszowi Cudakowi. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła ul. Częstochowska z domów od numeru 1 do 40 .
7. Wyjeżdżających na pielgrzymkę na Bałkany proszę o wpłątę zaliczki 1.000 zł. na konto parafialne.
8. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze.
Pobierz jako PDF