10 niedziela zwykła

6 czerwca 2026

1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W czwartek, 11 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Tęgoborza przy dzwonnicy, Siedlisk przy posesji Państwa Ozgów, Gustawowa i Małachowa przy remizie oraz Witowa przy kapliczce. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, całą asystę. Po procesji poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

4. W piątek, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 13 czerwca, zapraszam na nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.30 modlitwa różańcowa, a po niej Msza Święta i procesja. Zapraszam Panie z Siedlisk w strojach ludowych do niesienia figury Matki Bożej.

6. Za tydzień o godz. 12.00 Mszy Św. prymicyjnej przewodniczył będzie ks. Mateusz Wójcik, a homilię wygłosi ks. Miłosz Hołda – profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Uroczystość Prymicyjna rozpocznie się o godz. 11.00 wyjściem z domu rodzinnego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji nowo wyświęconego kapłana, aby dziękować za dar powołania oraz prosić o potrzebne łaski na czas Jego posługi. Na zakończenie Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa.

7. Kościół i teren wokół do Uroczystości Bożego Ciała przygotowali rodzice dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję za te prace i za dekoracje kwiatowe. Za wczorajsze porządki i ofiarę na kwiaty dziękuję: Grażynie Pniak, Jolancie i Nikoli Paluch, Marzenie i Zdzisławie Ormańczyk, Elżbiecie i Krzysztofowi Wieczorkom, Grzegorzowi Brodzińskiemu, Marzenie Baran. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Witowa z domów od numeru 131 do 150.

8. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia. 

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
64 0.052296876907349