1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
2. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w dniu wczorajszym we Mszy Św. w kieleckiej Katedrze, w czasie której dkn Mateusz przez posługę ks. Biskupa Jana Piotrowskiego przyjął święcenia prezbiteratu. Msza Św. prymicyjna ks. Mateusza w naszej Parafii będzie 14 czerwca o godz. 12.00.
3. Z początkiem czerwca, czyli od jutra, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Jutro szczególnie modlimy się za dzieci w dniu ich święta.
4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy, tak jak w roku ubiegłym. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Nakła. Zapraszam strażaków, orkiestrę, Panie do feretronów, Panów do baldachimu, zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Zatroszczmy się o przystrojenie naszych domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas ze swoim błogosławieństwem.
5. W Boże Ciało na Mszy Św. o godz. 10.00 pomodlimy się za dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Przygotowanie do rocznicy w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i wszystkich, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w środę o godz. 18.45.
6. W pierwszy piątek czerwca będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi. Seniorów odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszopiątkowym oraz okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca z modlitwą różańcową po Mszy Św. o godz. 8.00.
7. Na piątek pasterz naszej diecezji ks. Bp Jan Piotrowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy prosi o modlitwę w intencji powołań.
8. Wyjazd na Koncert Małej Armii Janosika 6 czerwca o godz. 17.00
9. Kościół do niedzieli przygotowali: Dorota Zaława, Barbara Kaźmierska, Weronika Sygut, Jerzy Kozłowski, Maria Wojciechowska, Dorota, Marek, Zuzia, Oliwia Sygut, Elżbieta Zatońska, Elżbieta Nowak, Dorota i Dawid Kozłowscy, Stanisław Fiutak. Dziękuję za pracę i ofiarę. W środę wieczorem zapraszam rodziców dzieci rocznicowych. W sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Witowa z domów od numeru 116 do 130.
10. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim Dzieciom oraz Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia.
Pobierz jako PDF