1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
2. Przypominam o nabożeństwach majowych, które sprawujemy codziennie po Mszy Św., a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz rodziny w piątek o godz. 18.30.
4. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mariola Lech, panna, parafia tutejsza i Konrad Kaczmarczyk, kawaler, parafia Bobin – zapowiedź druga.
6. 26 maja wybieramy się z dziećmi komunijnymi i ichrodzicami do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Św. Jana Pawła II w Krakowie, później na zwiedzanie Krakowa. Zapraszam też na ten wyjazd dzieci, któe w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.
7. Do końca maja można się zapisać na pielgrzymkę na Bałkany w dniach 17 – 25 sierpnia tego roku.
8. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli i ofiarę na kwiaty: Lidii Karoń, Dorocie Siejce, Ewelinie Szafrańskiej, Krystynie Kycia, Katarzynie i Robertowi Łuczkiewiczom. Za ofiarę na kwiaty dziękuję Kazimierze Witowskiej. Kościół na uroczystość Pierwszej Komunii i na niedzilę przygotują rodzice dzieci.
9. Niech Pan Bóg błogosławi Dzieciom Pierwszokomunijnym oraz wszystkim Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia.
Pobierz jako PDF