1. Dzisiejsza uroczystość stanowi zwieńczenie całego roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze: uwielbiamy Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.
2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Będą już do nabycie świece Caritas oraz pobłogosławię opłatki na wigilijny stół. Ofiara za świece w wysokości ceny jednego obiadu. Opłatki będą do nabycia w zakrystii czy kancelarii. Ofiara za opłatek przeznaczona będzie na zakup figur do szopki bożonarodzeniowej.
3. 5 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Adam Wilczyński. Zakończenie rekolekcji i spowiedź w dniu naszego odpustu parafialnego ku czci św. Mikołaja. Będzie to też dzień przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej Parafii.
4. Przypominam o wyjazdach: w kwietniu do Wiednia, a w lipcu na zwiedzanie sanktuariów Alp. Program wyjazdów na stronie: http://www.swmikolajnaklo.pl
5. Kościół do niedzieli przygotowali: Mirosława i Sławomir Kosin, Mirosław i Szymon Wyrwisz. Bóg zapłać za pracę i ofiarę. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 211 do 220.
6. Pragnę przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
Pobierz jako PDF