1. Obrazy końca świata i sądu ostatecznego, które ukazuje dzisiejsza liturgia słowa, podkreślają prawdę, że za sprawiedliwe, uczciwe i dobre życie czeka wieczna nagroda, natomiast niegodziwości zostaną sprawiedliwie osądzane. Nasze życie na ziemi jest przygotowaniem i sprawdzeniem naszej gotowości na otrzymanie tej nagrody.
2. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach ks. Adam Perz dziękuję za modlitwę w intencji powołań oraz złożoną ofiarę w wysokości 2.793 zł. na rzecz naszej diecezjalnej uczelni.
3. Dziękuję sześciu rodzinom za ofiarę 1.700 zł. na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
4. W piątek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Wszystkich zaangażowanych w troskę o muzykę i śpiew w naszej parafii, Pana Organistę, Orkiestry OSP z Nakła i Witowa, Koła Gospodyń polecajmy w naszych modlitwach dobremu Bogu.
5. Kościół do niedzieli przygotowali: Natalia i Tadeusz Ozgowie, Klaudia i Maja Ostrowskie. Bóg zapłać za pracę i ofiarę.
W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 201 do 210.
6. Pragnę przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
KOMUNIKAT
Papież Franciszek w Orędziu na XXXIX Światowy Dzień Młodzieży, który będziemy przeżywać 24 listopada stwierdza: „Drodzy młodzi, zaproszenie, które do was kieruję, dotyczy wyruszenia w drogę, by odkrywać życie, wędrować śladami miłości i poszukiwać oblicza Boga. Ale to, co wam zalecam, to wyruszenie w drogę nie jako zwykli turyści, lecz jako pielgrzymi. (…) I mam nadzieję, że ta jubileuszowa pielgrzymka stanie się dla każdego z nas «wydarzeniem żywego i osobistego spotkania z Panem Jezusem, bramą zbawienia» (Bulla Spes non confundit, 1)”.
Młodzież, która wyruszy na pielgrzymkę do Rzymu, jak również wszelkie inicjatywy realizowane w ramach duszpasterstwa młodzieży diecezji kieleckiej, będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek w niedzielę, 24 listopada. Niech ten dar materialny będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.
Natomiast w przeddzień, 23 listopada, na godz. 15.00, zapraszam Was, Drodzy Młodzi do Kielc, na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Was zaś Czcigodni Duszpasterze, Drogie Siostry Zakonne, Katecheci i Wychowawcy, proszę o pomoc w organizacji przyjazdu i towarzyszenie młodzieży.
Wasz Biskup
† JAN PIOTROWSKI
Pobierz jako PDF