1. Liturgia słowa mówi o najważniejszym przykazaniu: Pan Jezus przypomina uczonemu w Prawie znane formuły, ale łączy przykazanie miłości Boga i bliźniego, wskazując, że najważniejsze jest jego codzienne wypełnianie.
2. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do 8 listopada włącznie o godz. 16.30 zapraszam na modlitwę różańcową za zmarłych.
3. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlitwami i ofiarą będziemy mogli wesprzeć diecezjalną uczelnię.
4. Kościół do niedzieli przygotowały: Mirosława Gęsikowska, Zuzia Gradoń, Czesława Stolarska, Maria Wójcik, Marzena Włodarska, Magdalena Kuczyńska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. Za ofiarę dziękuję także Weronice Stolarskiej. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 181 do 190.
5. Życzę wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny.
Pobierz jako PDF