- Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają na zewnątrz kościoła, można nabyć kremówkę lub złożyć ofiarę.
- Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej.
- Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy Św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.
- W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym.
- Natomiast w piątek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, modlimy się za lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
- Dziękuję pewnej osobie za ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła.
- Kościół do niedzieli przygotowali: Anna Matysek, Olga Koprowska, Monika Nowińska, Janusz Formicki, Iwona Koper. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. Za ofiarę dziękuję także Grażynie Nowińskiej. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 151 do 160.
- Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia pragnę przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.
Pobierz jako PDF