1. Zapraszam do kościoła na Apel Jasnogórski o godzinie 20:30, by poprzez modlitwę jednoczyć się z pielgrzymami i zanosić za wstawiennictwem Matki Bożej nasze intencje.
2. Dziękuję za przygotowanie wczorajszego poczęstunku dla pielgrzymów mieszkańcom Nakła, Witowa, Paulinowa i Gródka. Jutro ok. godz. 13.30 gościć będziemy w Siedliskach koło remizy 400 pielgrzymów z Zamościa – proszę mieszkańców Siedlisk, Tęgoborza, Gustawowa i Małachowa o przygotowanie posiłku.
3. Wyjazd 13 sierpnia na ostatni dzień pielgrzymki z Mstowa na Jasną Górę o godz. 4:45.
4. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszam na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 19.30 – modlitwa różańcowa, po niej Masza Św. i procesja. Panie z Tęgoborza proszę o poniesienie figury Matki Bożej.
5. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – nasz odpust parafialny. Msze Święte w tym dniu w kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Serdecznie zapraszam na sumę odpustową Poczty sztandarowe, Orkiestry
z Nakła i Witowa, strażaków do niesienia baldachimu, Panie w strojach ludowych do niesienia feretronów, Panów do niesienia chorągwi, dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji, ministrantów.
6. W środę odbyła się komisja konserwatorska dotycząca ambony i ołtarza bocznego i ustalono kolor podobny do tego z kaplicy.
7. Dziękuję za ofiarę z pierwszej niedzieli miesiąca w wysokości 3.740 zł.
8. Dożynki parafialne planujemy na dzień 8 września.
9. Zapowiedzi: Paweł Lelonek, kawaler, parafii Nakło – Dagmara Kaśkosz, panna, parafia Szczekociny – zapowiedź druga.
10. Kościół do niedzieli przygotowały: Barbra Pniak, Celina Przybylska, Anna Pawlik. Dziękuję za pracę oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 51 do 60.
11. W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana tzw. „Ustawa Kamilka” a dokładnie Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 15 lutego br. roku. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich. W oparciu o niniejsze normy prawne także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Treść Standardów przyjętych w naszej parafii została zamieszczona na stronie internetowej, natomiast w wersji papierowej jest dostępna w kancelarii parafialnej. W gablocie natomiast znajduje się jego wersja skrócona, która w treści jest zrozumiała także dla dzieci i młodzieży. Ponadto powstał Zespół ds. Prewencji, w którym pani Jolanta Adamczyk – Dyrektor Przedszkola w Nakle objęła funkcję tzw. osoby zaufania, z którą możemy się kontaktować za pomocą e-mail: ochrona.maloletnich.naklo@gmail.com. Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.
12. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie
o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku.
Pobierz jako PDF