- Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło
o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia. - Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym
w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! - Msza Święta i poświęcenie pól o godz. 19.00: poniedziałek w Nakle, we wtorek w Witowie, w środę w Paulinowie.
- W pierwszy czwartek czerwca, przypada zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Tęgoborza przy dzwonnicy, Siedlisk przy posesji Państwa Ozgów, Gustawowa i Małachowa przy remizie oraz Witowa przy kapliczce. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, całą asystę. Po procesji poświęcimy „wianki” z ziołami i kwiatami z naszych ogrodów
i działek. - W pierwszy piątek celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu chorych odwiedzę od godz. 9.00. Zapraszam na adorację od godz. 16.00, którą zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Kościół do niedzieli przygotowały: Dorota Kozłowska, Elżbieta Nowak, Wanda Kaczmarzyk, Jolanta i Nikola Paluch, Zdzisława i Marzena Ormańczyk, Marzena Baran. Dziękuję za ich pracę, za ofiarę na kwiaty. Za ofiarę na kwiaty dziękuę także Mariannie Wojciechowskiej. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Witowa mieszkających w domach od numeru 121 do 140.
- Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.
Pobierz jako PDF