Niedziela Trójcy Świetej

26 maja 2024

  1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
  3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy tak jak w roku ubiegłym. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Nakła. Zapraszam strażaków, orkiestry, Panie do feretronów, Panów do baldachimu. Dziewczynki pierwszokomunijne oraz rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszam do sypania kwiatków. Zatroszczmy się o przystrojenie naszych domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas ze swoim błogosławieństwem.
  4. W Boże Ciało na Mszy Św. o godz. 10.00 pomodlimy się za dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Przygotowanie do rocznicy w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci, rodziców i wszystkich, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w środę o godz. 18.30.
  5. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Na najbliższy piątek pasterz naszej diecezji ks. Bp Jan Piotrowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zachęca, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Monika Furmańska, panna, parafia tutejsza – Dominik Bugaj, kawaler, parafia Dąbrowa Górnicza – zapowiedź trzecia.
  8. Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Marek i Dorota Sygutowie, Barbara i Mariusz Kaźmierscy, Elżbieta Zatońska, Dorota i Hubert Zaława. Dziękuję za ich pracę, za kwiaty. Za ofiarę na kwiaty dziękuję też Weronice Sygut i Władysławie Bakalarz. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Witowa mieszkających w domach od numeru 111 do 120.
  9. Zapisy  na wyjazd i zwiedzanie Malborka oraz Trójmiasta do końca maja.
  10. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.


    MALBORK- TRÓJMIASTO 29-31.08.2024

    DZIEŃ I
    Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Malborka.
    Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku - Trasa zielona obejmująca :część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplica św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurze.
    Przejazd do hotelu***
    Zakwaterowanie, obiadokolacja grilowa.
    Nocleg
    DZIEŃ II
    Śniadanie , po śniadaniu przejazd na Westerplatte, rejs statkiem .
    Następnie zwiedzanie Gdańska z jego atrakcjami : Spacer trasą : Długie Pobrzeże - stary port z Żurawiem - Sołdek- ul.
    Mariacka - Kościół Mariacki - Wielka Zbrojownia - Wieża Więzienna i Katownia - ul. Długa- Ratusz -Fontanna Neptuna -
    Dwór Artusa ( salon XVII wiecznego Gdańska).
    Następnie udamy się̨ na taras widokowy na 32 piętrze Olivia Star, który jest najwyższym budynkiem w Trójmieście. To ogólnodostępna przestrzeń́ widokowa skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

    DZIEŃ III
    Śniadanie
    Przejazd do Gdyni – spacer z przewodnikiem po mieście, przejazd do Sopotu Sopotu- krzywy domek, Monciak, czyli ul.
    Bohaterów Monte Cassino,Centrum Uzdrowiskowe z możliwością spróbowaniu wód zdrojowych, latarnia morska, molo.
    Obiad
    Wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach nocnych.

    Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
    Cena 1100 zł/os kalkulacja dla grupy 45-50 osób
    + 150 zł na bilety wstępu, rejs statkiem płatne w autokarze

    Cena obejmuję:
     transport autokarem vc, klimatyzacja,dvd
     2 noclegi hotel *** pokoje 2,3,4 osobowe,
    2 śniadania , 2 obiadokolację
     obiad w III dniu
     pilota , przewodnika, bilety wstępu ,rejs statkiem
     opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na TFG i TFP,
    podatek Vat.

    ___________________________________________________________________________
    BIURO PODRÓŻY FRANKO TRAVEL – Huta Podłysica 70, 26-004 Bieliny
    Tel : 664 022 844, 606-789-769

     

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
64 0.056511163711548