- Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
- Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
- W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy tak jak w roku ubiegłym. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Nakła. Zapraszam strażaków, orkiestry, Panie do feretronów, Panów do baldachimu. Dziewczynki pierwszokomunijne oraz rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszam do sypania kwiatków. Zatroszczmy się o przystrojenie naszych domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas ze swoim błogosławieństwem.
- W Boże Ciało na Mszy Św. o godz. 10.00 pomodlimy się za dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Przygotowanie do rocznicy w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci, rodziców i wszystkich, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w środę o godz. 18.30.
- W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- Na najbliższy piątek pasterz naszej diecezji ks. Bp Jan Piotrowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla przebywających na jej terenie. Wszystkich z niej korzystających zachęca, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość.
- Zapowiedzi przedślubne: Monika Furmańska, panna, parafia tutejsza – Dominik Bugaj, kawaler, parafia Dąbrowa Górnicza – zapowiedź trzecia.
- Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Marek i Dorota Sygutowie, Barbara i Mariusz Kaźmierscy, Elżbieta Zatońska, Dorota i Hubert Zaława. Dziękuję za ich pracę, za kwiaty. Za ofiarę na kwiaty dziękuję też Weronice Sygut i Władysławie Bakalarz. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Witowa mieszkających w domach od numeru 111 do 120.
- Zapisy na wyjazd i zwiedzanie Malborka oraz Trójmiasta do końca maja.
- Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.
MALBORK- TRÓJMIASTO 29-31.08.2024DZIEŃ I
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Malborka.
Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku - Trasa zielona obejmująca :część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplica św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurze.
Przejazd do hotelu***
Zakwaterowanie, obiadokolacja grilowa.
Nocleg
DZIEŃ II
Śniadanie , po śniadaniu przejazd na Westerplatte, rejs statkiem .
Następnie zwiedzanie Gdańska z jego atrakcjami : Spacer trasą : Długie Pobrzeże - stary port z Żurawiem - Sołdek- ul.
Mariacka - Kościół Mariacki - Wielka Zbrojownia - Wieża Więzienna i Katownia - ul. Długa- Ratusz -Fontanna Neptuna -
Dwór Artusa ( salon XVII wiecznego Gdańska).
Następnie udamy się̨ na taras widokowy na 32 piętrze Olivia Star, który jest najwyższym budynkiem w Trójmieście. To ogólnodostępna przestrzeń́ widokowa skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.DZIEŃ III
Śniadanie
Przejazd do Gdyni – spacer z przewodnikiem po mieście, przejazd do Sopotu Sopotu- krzywy domek, Monciak, czyli ul.
Bohaterów Monte Cassino,Centrum Uzdrowiskowe z możliwością spróbowaniu wód zdrojowych, latarnia morska, molo.
Obiad
Wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach nocnych.Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena 1100 zł/os kalkulacja dla grupy 45-50 osób
+ 150 zł na bilety wstępu, rejs statkiem płatne w autokarzeCena obejmuję:
transport autokarem vc, klimatyzacja,dvd
2 noclegi hotel *** pokoje 2,3,4 osobowe,
2 śniadania , 2 obiadokolację
obiad w III dniu
pilota , przewodnika, bilety wstępu ,rejs statkiem
opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na TFG i TFP,
podatek Vat.___________________________________________________________________________
BIURO PODRÓŻY FRANKO TRAVEL – Huta Podłysica 70, 26-004 Bieliny
Tel : 664 022 844, 606-789-769
Pobierz jako PDF