- W trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech to będzie zachęta dla nas wszystkich do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
- Dziękuję rodzicom dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, za pracę przy rozebraniu dekoracji świątecznych. Spotkanie z dziećmi w środę o godz. 18.00.
- Dziękuję za ofiarę z pierwszej niedzieli miesiąca w wysokości 3.479 zł. oraz pewnej osobie za przekazane 300 zł. na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
- Za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę dziękuję: Grzegorzowi, Ewelinie, Agacie, Damianowi Machom. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 kolejne osoby z Witowa mieszkające w domach od numeru 61 do 70.
- Dziękuję za wczorajszą pracę Panom: Przemysławowi Lutemu, Sławomirowi i Damianowi Gęsikowskim, Arturowi Ślęzakowi, Tomaszowi i Piotrowi Fransom.
- KGW Jarzębinki od jutra organizuje zbiórkę elektrośmieci, które możemy zostawiać przy remizie w Nakle.
- Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragnę życzyć obfitości łask Bożych.
KOMUNIKAT KSIĘDZA BISKUPA
Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!
Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na
chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si,
17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie
szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze
złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia
do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to,
kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc
właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych,
innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku
do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.
Wasz Biskup
† JAN PIOTROWSKI
______________________________________
Zarządzenie – Kuria Diecezjalna w Kielcach
Nr OA – 45/24 Kielce, dnia 12 kwietnia 2024 r.
Powyższy komunikat należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w
niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku.
† Marian Florczyk
WIKARIUSZ GENERALNY
Pobierz jako PDF