1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania.
2. Już po raz siódmy obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów. Dla nas jest to okazja, aby modlić się
o pokój, zgodę, pojednanie między narodami oraz o to, by w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego, któremu należy okazywać miłość i szacunek.
3. Jutro o godz. 17.30 rozpoczniemy przygotowania naszego kościoła na Święta. Chętnych do pomocy zapraszam.
4. W środę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzę starszych, chorych. Bardzo proszę o zgłoszenia w zakrystii tyko tych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca.
5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22.00.
6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 w kościele koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej
z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.
8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. O godz. 15.00 wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: Tęgobórz
o godz. 8.15, Siedliska godz. 8.30, Witów godz. 9.00, Gródek godz. 9.30, Nakło godz. 10.00, 11.00, 12.00.
9. Za tydzień będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej celebracji. Poświęcimy ogień i wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zabierzmy na nią świece.
10. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Zapraszam Parafian i Gości, aby uroczyście i radośnie ogłosi światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Zapraszam we wszystkie dni Triduum do pomocy ministrantów, lektorów, w piątek, sobotę i rano w niedzielę na procesję zapraszam Strażaków, Panie w strojach ludowych. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie śmierci i zmartwychwstania Pana.
11. Po rezurekcji Strażaków i Panie z KGW zapraszamy wraz Kołem Jarzębinki na świąteczne śniadanie.
12. Kościół do niedzieli przygotowali: Krystyna i Zdzisław Pietralikowie, Agnieszka, Rafał, Oliwia, Zuzanna Mach, Adam Kawałek, Beata Wasik, Marlena Krzysztofik, Józef Gawlikowski. Dziękuję za wczorajszą pracę oraz za ofiarę. Mieszkańcom Witowa dziękuje za ofiary na kwiaty składane w sklepie w wysokości 450 zł. W przyszłą sobotę zapraszam na godz. 12.30 mieszkańców Witowa z domów od numeru 31 do 40, aby ostatecznie posprzątać kościół na Święta.
13. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
TRIDUUM PASCHALNE
ADORACJA
WIELKI CZWARTEK
19.00 – 20.00 Koło Różańcowe z Tęgoborza i Siedlisk
20.00 – 21.00 Koła Różańcowe z Nakła
21.00 – 22.00 Koła Różańcowe z Witowa
WIELKI PIĄTEK
8.00 – 9.00 Nakło domy od numeru 1 do 50
9.00 – 10.00 Nakło domy od numeru 51 do 100
10.00 – 11.00 Nakło domy od numeru 101 do 150
11.00 – 12.00 Nakło domy od numeru 151 do 200
12.00 – 13.00 Nakło domy od numeru 201 do końca oraz Marcjanpole
13.00 – 14.00 Tęgobórz Wieś
14.00 – 15.00 Tęgobórz Domki i Kolonia
15.00 – 16.00 Siedliska Bloki
19.00 – 20.00 Siedliska Kolonia
20.00 – 21.00 Siedliska Wieś
21.00 – 22.00 Małachów, Gustawów
WIELKA SOBOTA
8.00 – 9.00 Gródek
9.00 – 10.00 Paulinów
14.00 – 15.00 Witów Stara Wieś
15.00 – 16.00 Witów Nowa Wieś
16.00 – 17.00 Witów Piekło
17.00 – 18.00 Witów Kolonia
21.00 – 22.00 dla wszystkich
Pobierz jako PDF