- Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
- Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Modlitwa dziękczynno-przebłagalna po Mszy Św. o godz. 16.00, w czasie której odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy za mijający czas.
- Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.
- Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami, pragniemy się modlić i zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Początek kolędy o godz. 9.30.
Plan jest następujący:
- Wtorek 2 stycznia: dwóch księży: Nakło strona zachodnia.
- Środa 3 stycznia: jeden ksiądz: Tęgobórz od numeru 1 do 33, drugi ksiądz: Tęgobórz od numeru 36 do końca wsi oraz od godz. 13.30 Tęgobórz Domki
- Czwartek 4 stycznia: Tęgobórz Kolonia od Państwa Ślepeckich w stronę Szczekocin
- Piątek 5 stycznia od godz. 11.00 Siedliska od numeru 1 w stronę remizy.
5.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych parafian z Komunią Świętą, a po południu od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
6. Nasz kościół do niedzieli przygotowały: Danuta Furmańska, Anna Skóra, Małgorzata Łuczkiewicz, Monika i Magdalena Roczniewskie, Jadwiga Grela. Dziękuję za pracę, za złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek na godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Tęgoborza z domów od numeru 81 do 90.
7. 13 stycznia w Siedliskach planowane jest spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich, Orkiestr z Nakła i Witowa, Radnych Gminnych, Sołtysów oraz Zarządów OSP z terenu naszej Parafii. Panie odpowiedzialne za KGW zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 18.00.
8 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Pobierz jako PDF