- W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
- Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne, na które serdecznie zapraszam jutro o godz. 16.00, we wtorek o godz. 17.00, a od czwartku o godz. 6.30.
- Pobłogosławione opłatki i świece Caritas możemy nabywać w zakrystii.
- Otoczmy ks. dr Sebastiana Wieczorka naszego rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych bliskich mógł wziąć udział w rekolekcjach i skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania w dniu naszej Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Mikołaja. Msze św. jutro o godz. 16.00 i 18.00, we wtorek i środę godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Spowiedź będzie możliwa w środę pół godziny przed Mszą Świętą. Święty Mikołaj odwiedzi dzieci po Mszy Św. o godz. 10.00 i 17.00.
- W czwartek w liturgii wspominamy św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Od wieków wizerunki i figury przedstawiające biskupa Mediolanu pojawiają się w pasiekach, aby chronić roje od szkód i zapewnić dobre zbiory. Po roratach modlitwa błogosławieństwa pasiek, pszczół i przyniesionego miodu.
- W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30, 12.00 i 17.00. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post.
- Kościół do niedzieli przygotowali: Renata Stolarska, Barbara Szarek, Stanisław Leks, Stanisława Koper. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. Zapraszam w przyszłą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Tęgoborza z domów od numeru 41 do 50.
- Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
- OSP Gołuchowice 9 grudnia od godz. 10.00 organizuje zbiórkę elektrośmieci, które należy wystawić przed posesję. Strażacy przejadą przez wsie i zabiorą wystawione elektrośmieci. Ogłoszenie nie dotyczy Nakła i Siedlisk.
Pobierz jako PDF