1 niedziela Adwentu

2 grudnia 2023

 

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne, na które serdecznie zapraszam jutro o godz. 16.00, we wtorek o godz. 17.00, a od czwartku o godz. 6.30.
  3. Pobłogosławione opłatki i świece Caritas możemy nabywać w zakrystii.
  4. Otoczmy ks. dr Sebastiana Wieczorka naszego rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych bliskich mógł wziąć udział w rekolekcjach i skorzystał z sakramentu pokuty i pojednania w dniu naszej Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Mikołaja. Msze św. jutro o godz. 16.00 i 18.00, we wtorek i środę godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Spowiedź będzie możliwa w środę pół godziny przed Mszą Świętą. Święty Mikołaj odwiedzi dzieci po Mszy Św. o godz. 10.00 i 17.00.
  5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Od wieków wizerunki i figury przedstawiające biskupa Mediolanu pojawiają się w pasiekach, aby chronić roje od szkód i zapewnić dobre zbiory. Po roratach modlitwa błogosławieństwa pasiek, pszczół i przyniesionego miodu.
  6.  W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30, 12.00 i 17.00. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post.
  7. Kościół do niedzieli przygotowali: Renata Stolarska, Barbara Szarek, Stanisław Leks, Stanisława Koper. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. Zapraszam w przyszłą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Tęgoborza z domów  od numeru 41 do 50.
  8. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. OSP Gołuchowice 9 grudnia od godz. 10.00 organizuje zbiórkę elektrośmieci, które należy wystawić przed posesję. Strażacy przejadą przez wsie i zabiorą wystawione elektrośmieci. Ogłoszenie nie dotyczy Nakła i Siedlisk.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
64 0.059251070022583