- Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.
- W dniu rocznicy poświęcenia naszego kościoła chciałbym gorąco podziękować wszystkim za składane ofiary na rzecz naszej Parafii, dziękuję za troskę o kościół, za przygotowywanie go do niedzieli, za ofiary na kwiaty, za ich układanie, za dbanie o czystość obrusów. Dziękuję ministrantom i lektorom. Dziękuję Kołom Gospodyń naszej Parafii, Strażakom, Orkiestrom OSP Nakła i Witowa. Dziękuję tym, którzy dbają o kapliczki, krzyże i figury świętych. Bóg zapłać Wam za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej.
- We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
- W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, następnie o godz. 11.30 procesja żałobna po naszym cmentarzu, a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych.
- W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze święte o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Od 2 do 8 listopada zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej za naszych zmarłych.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 16.00.
- Kościół do niedzieli przygotowali: Jadwiga Stradomska, Anna Nowakowska, Małgorzata Bieniek, Weronika Grela, Anna Grela, Natalia i Tadeusz Ozgowie, Mirosław Wyrwisz. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła Marcjanpol.
- Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień
Pobierz jako PDF