- Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku.
- Bardzo dziękuję Wam za godne przyjęcie Pielgrzymów ze Stalowej Woli, Rzeszowa i Zamościa. Nakarmiliśmy przez te dni ponad 1.600 osób. Dziękuję za złożone ofiary w poszczególnych wsiach na zakupienie żywności i za cały trud włożony w przygotowanie posiłków i ugoszczenie pątników. Bóg zapłać.
- We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Odpust Parafialny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. Msze Święte w Uroczystość odpustową w kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Homilie wygłosi ks. Łukasz Zygmunt. Serdecznie zapraszam na sumę odpustową Poczty sztandarowe, Orkiestry OSP Nakło i Witów, strażaków do niesienia baldachimu, Panie w strojach ludowych do niesienia feretronów, Panów do niesienia chorągwi, dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji, ministrantów.
- W polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw.
- W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
- Parafialne dożynki odbędą się 10 września. O przygotowanie tej uroczystości proszę mieszkańców Siedlisk i wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc w przygotowaniu naszego dziękczynienia za plony.
- Otrzymaliśmy zgodę Konserwatora Zabytków na rozpoczęcie prac przy budowie organów.
- Kościół do niedzieli przygotowały: Ewa Boryń, Patrycja i Julia Mróz. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 101 do 110.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Pobierz jako PDF