16 niedziela zwykła

23 lipca 2023

  1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
  3. Zachęcam do udziału w Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 5 - 13 sierpnia oraz Diecezjalej Rowerowej Pielgrzymce w dnaich 16 19 sierpnia.
    W miesiącu sierpniu w naszej Parafii gościć będziemy Pielgrzymów z trzech diecezji. 10 sierpnia około godz. 9.00 na odpoczynek przyjdzie pielgrzymka sandomierska. 11 sierpnia około godz. 15.00 pielgrzymka rzeszowska, a 12 sierpnia około godz. 14.00 na postój obiadowy przybędzie pielgrzymka zamojsko – lubaczowska. Organizację przyjęcia Pielgrzymów zrobimy tak jak w roku ubiegłym.
  4. Zapraszam na wyjazd i zwiedzanie Warszawy w dniach 1 – 3 września 2023 r. Zapisy do soboty.  Koszt 950 zł.

    Dzień 1: Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm, Łazienki Królewskie, Muzeum niespodzianka.

    Dzień 2: Zamek Królewski, Stare Miasto, Muzeum Życia w PRL, Pałac Kultury i Nauki, wieczorem dla chętnych Teatr Sabat i Rewia Lata 20, Lata 30 (bilet 150 zł.).

    Dzień 3: Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Świątynia Opatrzności Bożej, Pałac w Wilanowie.

  5. Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Maria i Adam Łapajowie, Wiesława Gęsikowska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 71 do 80.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
64 0.042747020721436