- W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
- Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
- Zachęcam do udziału w Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 5 - 13 sierpnia oraz Diecezjalej Rowerowej Pielgrzymce w dnaich 16 19 sierpnia.
W miesiącu sierpniu w naszej Parafii gościć będziemy Pielgrzymów z trzech diecezji. 10 sierpnia około godz. 9.00 na odpoczynek przyjdzie pielgrzymka sandomierska. 11 sierpnia około godz. 15.00 pielgrzymka rzeszowska, a 12 sierpnia około godz. 14.00 na postój obiadowy przybędzie pielgrzymka zamojsko – lubaczowska. Organizację przyjęcia Pielgrzymów zrobimy tak jak w roku ubiegłym. - Zapraszam na wyjazd i zwiedzanie Warszawy w dniach 1 – 3 września 2023 r. Zapisy do soboty. Koszt 950 zł.
Dzień 1: Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm, Łazienki Królewskie, Muzeum niespodzianka.
Dzień 2: Zamek Królewski, Stare Miasto, Muzeum Życia w PRL, Pałac Kultury i Nauki, wieczorem dla chętnych Teatr Sabat i Rewia Lata 20, Lata 30 (bilet 150 zł.).
Dzień 3: Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Świątynia Opatrzności Bożej, Pałac w Wilanowie. - Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Maria i Adam Łapajowie, Wiesława Gęsikowska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Nakła z domów od numeru 71 do 80.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Pobierz jako PDF