- Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.
- W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi.
- W środę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzę starszych, chorych. Bardzo proszę o zgłoszenia w zakrystii tyko tych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki miesiąca.
- Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony
w procesji do tzw. ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 22.00. - Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Adoracja od godz. 8.00. O godz. 15.00 w kościele koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
- W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. O godz. 15.00 wspólna koronka do miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: Tęgobórz o godz. 8.15, Siedliska godz. 8.30, Witów godz. 9.00, Gródek godz. 9.30, Nakło godz. 10.00, 11.00, 12.00.
- W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej celebracji. Poświęcimy ogień i wodę, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Zabierzmy na nią świece.
- W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Zapraszam Parafian i Gości, aby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Zapraszam we wszystkie dni Triduum do pomocy ministrantów, lektorów, w piątek, sobotę i rano w niedzielę na procesję zapraszam Strażaków, Panie w strojach ludowych. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie śmierci i zmartwychwstania Pana.
- Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Kazimiera Witowska, Katarzyna i Dawid Łuczkiewicz, Lidia Karoń, Małgorzata Miłek, Katarzyna Gołkowska, Agnieszka Morawska, Karolina Cudak, Cecylia Snitko, Lidia Siwek - Snitko. Dziękuję za tę pracę oraz złożoną ofiarę. Dziękuję także za prace mieszkańcom Tęgoborza: Barbarze i Kindze Ciszewskim, Annie Głąb, Bogdanowi i Dorocie Koźbiałom oraz panom Mariuszowi Tyrnie, Markowi Hołdykowi i Pawłowi Żelaznemu. Paniom
z KGW Witów dziękuję za zrobienie pięknej palmy. W przyszłą sobotę zapraszam na godz. 12.30 mieszkańców Witowa
z domów od numeru 101 do 110, aby ostatecznie posprzątać kościół na Święta. - Zapowiedzi przedślubne: Jarosław Koper, kawaler, parafia tutejsza – Klaudia Czyż, panna, parafia Siemianowice Śląskie – zapowiedź trzecia.
- Policja Koniecpol prosi o ostrożność osoby starsze. Oszuści próbują wyłudzać pieniądze podając się za członków rodzin, policjantów, czy księży.
- Radni Wsi Nakło informują o możliwości zwolnienia z podatku rolnego grunty gospodarstw rolnych otrzymane w drodze wymiany lub scalenia. Szczegóły w Gminie Lelów.
- Wszystkim, którzy będą w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny, czy jubileusze życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
TRIDUUM PASCHALNE
ADORACJA
WIELKI CZWARTEK
19.00 – 20.00 Koła Różańcowe
20.00 – 21.00 Koła Różańcowe
21.00 – 22.00 Koła Różańcowe
WIELKI PIĄTEK
8.00 – 9.00 Nakło domy od numeru 1 do 50
9.00 – 10.00 Nakło domy od numeru 51 do 100
10.00 – 11.00 Nakło domy od numeru 101 do 150
11.00 – 12.00 Nakło domy od numeru 151 do 200
12.00 – 13.00 Nakło domy od numeru 201 do końca oraz Marcjanpole
13.00 – 14.00 Tęgobórz Wieś
14.00 – 15.00 Tęgobórz Domki i Kolonia
15.00 – 16.00 Siedliska Bloki
19.00 – 20.00 Siedliska Kolonia
20.00 – 21.00 Siedliska Wieś
21.00 – 22.00 Małachów, Gustawów
WIELKA SOBOTA
8.00 – 9.00 Gródek
9.00 – 10.00 Paulinów
14.00 – 15.00 Witów Stara Wieś
15.00 – 16.00 Witów Nowa Wieś
16.00 – 17.00 Witów Piekło
17.00 – 18.00 Witów Kolonia
21.00 – 22.00 dla wszystkich
Pobierz jako PDF