- Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zasłoniliśmy w kościele wszystkie krzyże i obrazy. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej
i Gorzkich żali. Zapraszam zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. - Jutro drugi dzień naszych rekolekcji, dzień sakramentu pokuty i pojednania. Przygotujmy się do spowiedzi świętej, sięgnijmy do książeczek, modlitewników, aby zrobić sobie dobry rachunek sumienia. W naszym pojednaniu z Bogiem
i ludźmi będą nam pomagać Księża z dekanatu. - Bardzo dziękuję Wam za udział w piątkowym nabożeństwie Drogi krzyżowej. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali
w organizacji, prowadzili śpiewy, dziękuję druhom strażakom z OSP Witów i Nakło za zabezpieczenie trasy przejścia
i pomoc w dźwiganiu krzyża. Bóg zapłać. - Dziękuję Panu Januszowi Cudak, Sołtysowi Witowa, za ufundowanie silnika do organów.
- Dziękuję także za wykonane prace porządkowe na placu przy plebanii Karolowi Kowalskiemu i Sławomirowi Gęsikowskiemu. Musimy jeszcze dzieło dokończyć, wyzbierać kamienie, wyrównać i posiać trawę. Zrobić trzeba też porządek koło kościoła. Zapraszam w sobotę na godz. 8.00 do pomocy mieszkańców Witowa od numeru 81 do 100.
- Nasz kościół do niedzieli przygotowała: Beata Włodarska. Dziękuję za pracę oraz złożoną ofiarę. Za ofiarę na kwiaty dziękuję Elżbiecie Wacławek.
- W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej. Nabożeństwo pierwszosobotnie i wspólny różaniec po Mszy Św. o godz. 7.00.
- Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na Mszy Świętej o godz. 10.00 rozpocznie się przy krzyżu misyjnym. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
- Wyjeżdżających do Bratysławy i Budapesztu zapraszam na krótkie spotkanie informacyjne po Mszy Świętej
- Zapowiedzi przedślubne:
- Jarosław Koper, kawaler, parafia tutejsza – Klaudia Czyż, panna, parafia Siemianowice Śląskie – zapowiedź druga.
Pobierz jako PDF