- Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej
i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. - W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
- Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
- Zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Drogi krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 17.30, oraz Gorzkich żali odprawianych w każdą niedzielę o godz. 15.30.
- Nasz kościół do niedzieli przygotowali: Krystyna i Zdzisław Pietralikowie, Beata Wasik, Jadwiga i Józef Gawlikowscy. Dziękuję za pracę oraz złożoną ofiarę. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 mieszkańców Witowa z domów od numeru 31 do 40.
- Przypominam, że w październiku 2021 r. została wykonana inwentaryzacja cmentarza. Efekty tych prac możemy oglądać na stronie parafialnej w zakładce „Cmentarz”. Kolejnym etapem, który trwa, jest przypisanie grobów do tzw. dysponentów/opiekunów. Proszę o zapoznanie się z mapą cmentarza i zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej, aby złożyć deklarację opiekuna grobu.
- Ofiarami do tzw. puszki będziemy mogli wspomóc tych, którzy ucierpieli w trzęsieniach ziemi.
- Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Pobierz jako PDF